Aktivní relaxace

Na požádání si můžete zapůjčit jízdní kola nebo využít hernu stolního tenisu.

V blízkosti hotelu Kobero:

  • Tenisové kurty – 1 km
  • Golfové hřiště – 3 km
  • Střelnice – 3 km
  • Motorkářská dráha a minibike – 3 km

Zajímavosti v okolí

Brněnský Masarykův okruh

Vzdálenost od hotelu Kobero: 2 km

Masarykův okruh je závodní okruh pro automobilové i motocyklové závody v Brně. Nynější okruh byl vybudován v letech 1985-1987 na katastrálním území Ostrovačic a Brna-Žebětína, přičemž start závodů je v katastru Ostrovačic.

Držitelem oficiálního traťového rekordu je Luca Filippi s časem 1:43.260. Rekord zajel v roce 2010 na voze Lola B05/52 v závodu série AutoGP. Nejrychlejšího času na motocyklu dosáhl španělský jezdec Jorge Lorenzo v roce 2012 při závodu MotoGP. Neoficiální traťový rekord drží Jerome D´Ambrosio, který jej v roce 2010 zajel na Formuli 1 stáje Renault.

b_okruh

Brněnské výstaviště

Vzdálenost od hotelu Kobero: 18 km

Brněnské výstaviště je nejvýznamnější český výstavní areál, rozkládající se zhruba 2 km zjz. od centra Brna na levém břehu řeky Svratky v městské části Brno-střed, v katastrálním území Pisárky. Areál patří společnosti Veletrhy Brno, která zde celoročně provozuje veletrhy, výstavy, přehlídky, koncerty a různé další akce.

V dnešní době (na počátku 21. století) se na brněnském výstavišti koná průměrně 40 výstavních akcí do roka. K nejrozsáhlejším patří Mezinárodní strojírenský veletrh nebo výstava informačních technologií Invex.

bvv

Vila Tugendhat

Vzdálenost od hotelu Kobero: 23 km

Vila Tugendhat v Brně je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který vypracoval v roce 1928 na zakázku manželů Grety a Fritze Tugendhatových návrh stavby. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.

Vila Tugendhat se nachází na adrese Černopolní 45, na území městské části Brno-sever v katastrálním území Černá Pole na parcele č. 3365.

tughat

Státní hrad Veveří

Vzdálenost od hotelu Kobero: 7 km

Hrad Veveří leží na západě brněnské městské části Bystrc, zhruba 12 kilometrů severozápadně od centra Brna na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou, kterou napájí řeka Svratka. Jde o jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě, ale i v celé České republice. Nejhezčí výhledy na hrad se návštěvníkům nabízejí z paluby výletních lodí projíždějících pod hradem na hladině Brněnské přehrady. Stranou od hradu, při příjezdové cestě k západní vstupní bráně se nalézá kaple Matky Boží z konce 12. století.

hr_veveri

Hrad Špilberk

Vzdálenost od hotelu Kobero: 18 km

Hrad byl založen ve druhé polovině 13. století moravským markrabětem (a později i českým králem) Přemyslem Otakarem II. a během staletí procházel mnoha výraznými proměnami. Z předního královského hradu na Moravě, vystavěného v gotickém slohu se ve druhé polovině 17. století stala mohutná barokní pevnost, která byla několikrát bez úspěchu obléhána. Jeho nedílnou součástí se později stala obávaná věznice – kasematy. V roce 1962 byl hrad (spolu s parkem okolo) prohlášen národní kulturní památkou, v současnosti patří k objektům Muzea města Brna.

spilas

Brněnská přehrada

Vzdálenost od hotelu Kobero: 10 km

Brněnská přehrada (v hantecu Prygl, zřídka též Prigl) nebo Vodní nádrž Brno, dříve též Kníničská přehrada, je vodní dílo na Svratce. Vznikla vystavěním hráze na 56. říčním kilometru Svratky a zatopením údolí s obcí Kníničky. Přehrada dříve sloužila jako zásobárna vody pro Brno (nyní se využívá vody z Vírské přehrady a vody z vrtů v Březové), k rekreaci a také jako zdroj elektrické energie.

prigl

Katedrála sv. Petra a Pavla

Vzdálenost od hotelu Kobero: 20 km

Petrov je kamenný ostroh v městské části Brno-střed, v jihozápadní části katastrálního území Město Brno. Patří mezi významná místa Brna i celé Moravy. Nachází se na něm národní kulturní památka katedrála svatého Petra a Pavla a přilehlé sídlo brněnského biskupství. Petrov je též používán jako vžité zkrácené označení pro samotnou katedrálu.Katedrála sv. Petra a Pavla dnes neodmyslitelně tvoří součást siluety města Brna. Jde o pravděpodobně nejstarší kostel v Brně se základy z 12. století, dnes má podobu pozdně gotické katedrály. Areál je chráněn jako národní kulturní památka.

pertrov